خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

زندگینامه نصرالله شفیعی

  زندگینامه نصرالله شفیعی

  معرفي جوان نازنيني از اين ديار كه بي شك مايه مباهات و افتخار روستا هستند جناب آقای حاج نصرالله شفيعي، فرزند مرحوم الله كرم

  دهستان دشتی اسماعیل خانی به نقل از کانال تلگرام دشتی اسماعیل خانی نصر الله شفیعی فرزند الله کرم در هفتم دی ماه سال 1341 در روستای دشتی اسماعیل خانی از توابع بخش آبپخش شهرستان دشتستان استان بوشهر به دنیا آمد.

  دوره ابتدایی را در روستا سپری کرد و دوره راهنمایی و دبیرستان را به ترتیب در مدرسه راهنمایی امام خمینی و طالقانی شهر آبپخش به  پایان رسانید.

  در سال 1360 پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته فرهنگ و ادب در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی تهران رشته دینی و عربی پذیرفته و مشغول به تحصیل گردید.

  در سال 1361 شغل معلمی را آغاز کرد. در سال 1368 در رشته کارشناسی الهیات و معارف اسلامی از دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران فارغ التحصیل گردید.

  در سال 1375 برای ادامه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد وارد دانشگاه قم گردید و در سال 1377 موفق به اخذ دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث گردید.در سال 1394 در رشته تفسیر تطبیقی مقطع دکترا در دانشگاه دولتی قم پذیرفته گردید و هم اکنون مشغول ادامه تحصیل است.

  شفیعی همزمان با تدریس دروس دینی، قرآن، فلسفه، منطق، تعلیم و تربیت اسلامی، عربی به تدریس معارف اسلامی در دانشگاه ها نیز مشغول است.

  در سال 1378 وارد فعالیت های مطبوعاتی گردید و با دعوت از سوی مدیر مسؤول  هفته نامه اتحاد جنوب به عنوان سر دبیر به مدت یکسال با این نشریه همکاری نمود. همزمان با درج مقالات مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی در هفته نامه اتحاد جنوب با هفته نامه لیان نیز همکاری داشت.

  شفیعی برای تدریس در مدارس ایرانی در سال 1379 به کشور امارات رفت و تا سال 1381 در آنجا به تدریس و فعالیت های فرهنگی مشغول بود. پس از بازگشت از امارات، ضمن تدریس در دبیرستان ها و دانشگاه، مجدداً با نگارش مقالات همکاری ها خود را با مطبوعات محلی از سر گرفت. در خرداد 1382 هفته نامه دریای جنوب را با مشی اصولگرایی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی منتشر کرد و از آن زمان تا کنون این نشریه به طور منظم منتشر می شود. در چهارم اردیبهشت 1385 به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خدمت اهالی فرهنگ و هنر استان قرار گرفت و تا هشتم مرداد ماه 1390 در این مسؤولیت مشغول به کار بود.

  از همین تاریخ (8/5/1390) به استانداری بوشهر رفت و به عنوان مدیر کل دفتر امور اجتماعی و سپس به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات مشغول به خدمت گردید. با روی کار آمدن دولت یازدهم پایان مأموریت او در استانداری به پایان رسید از 14 اردیبهشت 1393 به عنوان رئیس شورای هماهنگی استان بوشهر منصوب و به خدمت مشغول گردید.

  شفیعی مبارزات خود را علیه رژیم منفور پهلوی از سال 1356 زمانی که در کلاس اول دبیرستان تحصیل می کرد آغاز کرد و با پخش اعلامیه های امام خمینی در روستای دشتی و سازمان دهی تظاهرات علیه رژیم شاه به مبارزات خود ادامه داد. شفیعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به تلاش های فرهنگی و سیاسی خود در راستای اهداف انقلاب اسلامی ادامه داد و با سامان دادن راهپیمایی  با همکاری تعدادی از جوانان روستا مسئولیت تدوین قطعنامه ها و شعارها در مراسم را نیز برعهده داشت.

  وی تا سال1361 در روستای دشتی اسماعیل خانی اقامت داشت و پس از آن به آبپخش مهاجرت نمود. پس از 12 سال اقامت در سال 1373به برازجان مهاجرت نمود و پس از 12 سال اقامت در برازجان در سال 1385 با انتقال محل کار به بوشهر در این شهر مقیم گردید.

  نصرالله شفیعی علاوه بر فعالیت های آموزشی و فرهنگی، از سال 1359 تا کنون عضو بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ و به همراه شهید عباس آفریدون و تعدادی دیگر از جوانان انقلابی روستا از سوی اعضای پایگاه مقاومت بسیج روستای دشتی به عنوان عضو اولین شورای پایگاه مقاومت انتخاب گردید.  به مدت یکسال نیز در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته است. در عملیات های فتح المبین و کربلای 5 نیز حضور داشته است. شفیعی از سال 1381 تا 1385 به عنوان مسؤول دفتر شورای نگهبان شهرستان دشتستان  با این نهاد همکاری داشته است. همکاری با نهادهای فرهنگی و ایراد سخنرانی های  متعدد در محافل و مجالس مذهبی و سیاسی بخشی از فعالیت های نصرالله شفیعی در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است..

  تا کنون صدها مقاله در زمینه های فرهنگی،اجتماعی، مذهبی و سیاسی از ایشان در رسانه های مکتوب و مجازی استان  و برخی رسانه های کشوری منتشر گردیده و یکی از پر کارترین اصحاب رسانه در نگارش مقالات در استان بوشهر می باشد.

  تعداد 10 جلد کتاب از تألیفات شفیعی به چاپ رسیده که به شرح زیر است:یاد داشت های دو سال زندگی در امارات،(1387)، جرعه ای از زمزم (خاطرات حج تمتّع) (1390)، برداشت هایی از اخلاق مدیریت در قرآن، (1387) آيين عاشقی، (1388)، سبز تریت خاطره ها (1388)، آوای سرخ(1388) و قصه ما و آقای مدیر (1391)، تاریخ علوم قرآن کریم در آثار شهید مطهری، در سایه سار نهج البلاغه، درس های اخلاقی و اعتقادی از صحیفه سجادیه. آماده چاپ: کفش کتانی (مجموعه خاطرات جبهه)، تحلیل علم غیب پیامبر و امام از دیدگاه قرآن و عترت.

  زعمل کار براید به سخنرانی نیست

  خیران و منتظر ظهور امام زمان(عج) که دستی پر همت و سخاوت دارند می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را جهت برگزاری دعای ندبه همراه با صبحانه، یا بر آورده شدن حاجات خویش نذورات خود را و یا همچنین شریک در ثواب قرائت دعا و هدیه ثواب دعا نثار به شادی روح اموات در اسیر خاک خود به بانیان و تدارک دهنده سفره صبحانه دعای ندبه تحویل دهند.

  و یا اینکه خانواده هایی که بمناسبت سالگرد وفات پدر و مادر و ....  خود بخشی از بودجه مراسم یادبود را با خرید میوه، کیک، حلوا و .... و گذاشتن بر مزار والدین خویش گرامی می دارند که بعضا به مصرف هم نمی رسد، بجاست، اگر برایشان امکان داشته باشد این نمونه خانواده ها را راهنمایی و فرهنگسازی کرد تا بجای این کار، بخشی از بودجه این مراسم یادبود سالگرد اموات خود را به صبحانه برگزاری دعای ندبه اختصاص دهند تا دعا بیاد اموات آنها در مسجد ترتیب داده شود.

  خیران گرامی ضمن ارائه پیشنهادات خود، کمک های نقدی ماهیانه خود را در امور فرهنگی مساجد (ولی عصر(عج) و ابوطالب) می توانند به شماره حساب  6063731010214113  واریز و یا به آقای محمد حسن بحرینی تحویل دهند.

  شعار وبلاگ دهستان دشتی اسماعیل خانی در سال 1395: هر کس در حد نوع توانش کار ارزشمندی زدستش بر میاد، خود با کمک امام جماعت  (برادر به کمک حاج آقا و خواهر به کمک خانم حاج آقا چه افراد ساکن در روستا و چه افراد خارج از روستا) برای شتاب در پیشرفت در آبادانی و سربلندی روستایش اقدام و عمل کند.


  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : شفیعی ,گردید ,اسلامی ,دشتی ,مشغول ,همکاری ,دشتی اسماعیل ,اسماعیل خانی ,انقلاب اسلامی ,هفته نامه ,استان بوشهر ,پیروزی انقلاب اسلامی ,
  زندگینامه نصرالله شفیعی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر